PROGRAMARCHÍVUM

Apr. 2009

 
Csütörtök | 02. Ápr. 2009 | 19:00 óra
Film

Antropológiai filmklub

Paris Is Burning (1990)
rendezte: Jennie Livingston

Szervező: Tranzit Alapítvány
Helyszín: Tranzit-Cafe


Péntek | 03. Ápr. 2009 | 20:00 óra
Film

Politikai Filmek Klubja

Gandhi (1982)
rendezte: Richard Attenborough

produkció: angol, indiai
nyelv: angol
időtartam: 188 perc

Szervező: Eckstein-Kovács Balázs, Tranzit Alapítvány
Helyszín: Tranzit-Cafe


Péntek | 03. Ápr. 2009 | 20:00 óra
Film

Future Shorts

Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál
Zenei program: Leizaboy & VJ Embrion

Szervező: ORICUM Egyesulet, Feeder.ro, Vodafone Romania, Tranzit Alapítvány
Helyszín: Nagyterem


Vasárnap | 05. Ápr. 2009 | 18:00 óra
Színház

La Baillon
Eric-Emmanuel SCHMITT darabja
rendezte: Alexandru Boureanu
szereplő: Raluca Păun

A Kávézók Tavasza keretében

Szervező: Francia Kulturális Intézet Kolozsvár, Tranzit Alapítvány
Helyszín: Nagyterem


Szerda | 08. Ápr. 2009 | 19:00 óra
Film

Reconstituire: Zilele anti-NATO 2008
D Media produkció, Románia, 2009
50 perc


Szervező: D Media, Tranzit Alapítvány
Helyszín: Tranzit-Cafe


Csütörtök | 09. Ápr. 2009 | 19:00 óra
Film

Antropológiai filmklub

Shinjuku Boys (1995)
rendezte: Kim Longinotto, Jano Williams
England, 1995, 53 perc

Szervező: Tranzit Alapítvány
Helyszín: Tranzit-Cafe


Péntek | 10. Ápr. 2009 | 19:00 óra
Film

Politikai Filmek Klubja

Az algíri csata (1967)
rendezte: Gillo Pontecorvo

produkció: olasz, algériai
nyelv: francia, arab, olasz, angol (kis részben)
felirat: angol
időtartam: 121 perc

Szervező: Eckstein-Kovács Balázs, Tranzit Alapítvány
Helyszín: Tranzit-Cafe


Vasárnap | 19. Ápr. 2009 | 19:00 óra
Irodalmi est

A Szombat, zsidó politikai és kulturális folyóirat irodalmi estje és az Erdély magyar zsidóságáról szóló számának kolozsvári bemutatójára.

Résztvevők:
Erdélyi Lajos fotós, újságíró
Szántó T. Gábor író, a lap főszerkesztője
A beszélgetést Szilágyi Júlia esszéíró, kritikus vezeti

A rendezvény a Szépírók Társasága által kezdeményezett
A KÖNYV UTÓÉLETE program része


Szervező: Szépírók Társasága, Szombat, Tranzit Alapítvány
Helyszín: Nagyterem


Kedd | 28. Ápr. 2009 | 10:00 óra
Erdélyi tánchagyományok és a Tánc Nemzetközi Világnapja

Konferencia

A Az erdélyi magyar táncművészet és tánctudomány az ezredfordulón

Tudományos ülésszak a kolozsvári Nemzeti Kisebbségkutató Intézet és a Tranzit Alapítvány szervezésében.

Szervező: Bogáncs – Zurboló Egyesület, Nemzeti Kisebbségkutató Intézet, Tranzit Alapítvány
Helyszín: Nagyterem


Kedd | 28. Ápr. 2009 | 19:00 óra
Erdélyi tánchagyományok és a Tánc Nemzetközi Világnapja

Könyvbemutató

Könczei Csilla Táncelméleti írások. Writings in Dance Theory. (1987-2002) című kötetét bemutatja Fügedi János.

Szervező: Bogáncs – Zurboló Egyesület, Nemzeti Kisebbségkutató Intézet, Tranzit Alapítvány
Helyszín: Nagyterem


Szerda | 29. Ápr. 2009 | 16:00 óra
Erdélyi tánchagyományok és a Tánc Nemzetközi Világnapja

Filmvetítés

Archív felvételek vetítése Martin György gyűjtéseiből I.

Szervező: Bogáncs – Zurboló Egyesület, Nemzeti Kisebbségkutató Intézet, Tranzit Alapítvány
Helyszín: Nagyterem


Szerda | 29. Ápr. 2009 | 18:00 óra
Erdélyi tánchagyományok és a Tánc Nemzetközi Világnapja

XXII. Zurboló Táncfórum

a kolozsvári magyar néptáncegyüttesek ünnepi előadása.

Műsoron:
Könczei Csilla: Andrásfalvi (bukovinai) leánytánc (Kisbogáncs, oktatók: Farkas Mónika, Könczei Csongor és Szabó Tímea )
Kádár Elemér – Magó Anna: Mezőkeszüi táncok (Ördögtérgyécske, együttes vezetők: Miklós Sándor és Román Márta)
Virág Endre: Nyárádselyei táncok (Bogáncs, oktatók: Lax Csongor, Lax Ildikó, Vincze István és Vincze Júlia)
Both József: Nádas menti magyar és román táncok (Ördögtérgye, együttes vezetők Both József és Both Zsuzsa)
Mátéfi Csaba: Mezőkeszüi táncok (Szarkaláb, együttes vezető Pillich Balázs)

Szervező: Bogáncs – Zurboló Egyesület, Nemzeti Kisebbségkutató Intézet, Tranzit Alapítvány
Helyszín: Nagyterem


Szerda | 29. Ápr. 2009 | 19:00 óra
Erdélyi tánchagyományok és a Tánc Nemzetközi Világnapja

Tánc-színház

Postakert
Táncos emlékképek
a Zurboló Táncegyüttes új táncszínházi előadásának bemutatója.

Táncolják: Barta Zoltán, Boné Katalin, Dénes Imola, Dóka Mária, Farkas Mónika, Hencz Kinga Noémi, Kozma Edit, Könczei Csongor, Lax Csongor, Lax Ildikó, Mikó Hajnalka, Pásztor Ágnes, Pásztor József, Szabó Emese, Szabó Tímea, Török-Csingó Adorján, Török-Csingó Zsuzsanna, Vincze István és Vincze Júlia
Közreműködik Ferenczi Attila
Muzsikál: Albert Szilárd (hegedű), Albert Balázs (klarinét, szintetizátor), Könczei Bálint (brácsa, szintetizátor), Könczei Csongor (cselló), GYárfás Róbert (nagybőgő)
Zeneszerző: Könczei Árpád
Animáció: Kassay Réka
Koreográfia: Könczei Csongor és Könczei Árpád
Rendezte: Könczei Csongor

20:00
Táncház a Harmadik Zenekar közreműködésével.

Szervező: Bogáncs-Zurboló Egyesület, Tranzit Alapítvány
Helyszín: Nagyterem


Csütörtök | 30. Ápr. 2009 | 16:00 óra
Erdélyi tánchagyományok és a Tánc Nemzetközi Világnapja

Filmvetítés

Archív felvételek vetítése Martin György gyűjtéseiből II.

Szervező: Bogáncs – Zurboló Egyesület, Nemzeti Kisebbségkutató Intézet, Tranzit Alapítvány
Helyszín: Nagyterem