3.2

koncert — 12.11.2023 17:00

Műsor – az eltűnés sorrendjében
Virág Anna Virág: Disszociáció
Bakk-Dávid László: Ostinato
Tóth Kinga: flug2023
——————————
Adorjáni Panna: Valami mindig rejtve marad
Láng Dániel: Ikresedés
Bodoki-Halmen Zsolt: subject to change

lejegyezni azt, amit hallani akarsz, vagy inkább
utasítani másokat arra, hogy mit tegyenek, vagy talán
utasításokat és útmutatókat követni

egy papír redői,
jelek és irányok,
az idő múlásával elhalványuló jegyzetek

a követendő utak és irányok elhatárolása

figyeld a fókuszt,
a figyelmet, jelenlétet,
szélességet és mélységet,
szögeket, telítettséget, vonalvezetést

múlt időben létrejövő rituálé,
amint különálló események megismételhető sorozatává válik

amint a lejegyzés a megismételhetőség útmutatója lesz
egy sokaság megismételhetőségének segédeszköze

útvonalak egy szerkezet körül
az útvonalak folyamatosan változó sorrendje egy szerkezet körül

a folyamatosan változó sorrendek, a szerkezet körüli útvonalak megismételhetősége
útmutató a szerkezet körüli útvonalak folyamatosan változó sorrendjének megismételhetőségéhez

a szerkezet – merev, rögzített
a megközelítés – rugalmas

Megjegyzés: Ez a koncert hangos zenét tartalmaz. Kérjük, óvd a füled koncertekre és/vagy bulikra alkalmas füldugó viselésével.

Tóth Kinga író, vizuális és hangköltő, performer, tanár, fordító, magyar, német és angol nyelven ír, munkáit performanszokban, kiállításokon és nemzetközi installációkban, fesztiválokon mutatja be. Emellett filológus és tanár, előadásokat és workshopokat tart nemzetközi szinten, emellett újságíróként, művészeti folyóiratok szerkesztőjeként és kulturális programszervezőként is dolgozik. Tóth nemzetközi publikációi között verseskötetek, képzőművészeti katalógusok, regények, zenei lemezek szerepelnek; több művész-író rezidenciaprogramhoz csatlakozott (IWP, LCB, GEDOK, Bosch, Solitude stb.), és több művészeti szervezet tagja. 2018/2019-ben Graz városi szerzője volt, 2019/2020-ban pedig a Landis&Gyr Stiftung által Zugban (Svájc) szervezett író-művész rezidencián dolgozott új intermédia-szöveges projektjén. 2020-ban Tóth Kinga német nyelvű intermédia-irodalmi munkájáért megkapta a Hugo Ball Förderpreis-t, valamint performatív irodalmi munkájáért a Bernard Heidsieck Prix-t (a Centre Pompidou és a Bonotto Alapítvány felajánlásával). 2021-ben a Villa Waldberta és az AIR Krems vendégművésze volt, vizuális munkáit Tallinban, Budapesten és a Centre Pompidou-ban állították ki, a SUKULTUR pedig Németországban mutatta be Transit (DE) című új könyvét. 2022 Silvia Rosani zeneszerző-zenésszel együtt elnyerte a Hannsmann-ösztöndíjat Stuttgartban, majd vendégíró volt Hausachban. Művészi munkája mellett jelenleg a Debreceni Egyetem germanisztika szakán doktorandusz hallgató, ahol apácaművészetet és performatív szövegeket kutat. Ugyanebben az évben a Matthes&Seitz kiadó Mondgesichter című könyvét mutatja be intermédiás munkáiból rendezett kiállítással együtt Berlinben. 2023-ban a DAAD berlini programja keretében artist in residence művészként dolgozik Berlinben.

Virág Anna zeneszerzői munkáját az intuíció és a tudatos tervezés, a klasszikus hagyományok és a folyamatos kísérletezés, az egymástól eltérő minőségek és felületek együtt létezése teszi egyedivé.
Művei között egymás mellett szerepelnek a klasszikus tradíciókra épülő szóló- és kamaraművek, a kísérleti elektronikus darabok, a film- és színházzenék vagy akár a trash rap számok.
Egy matematikai probléma vagy egy társadalmi kérdés éppúgy jelenthet számára inspirációt, mint a kortárs és az avantgárd jazz vagy a szabadimprovizáció.
Virág Anna Virág 2020-ban nyert felvételt a budapesti Zeneakadémiára. Ugyanebben az évben a Müpa zeneműpályázat díjazottja lett. Jelenleg a hágai Royal Conservatory zeneszerzés szakán tanul.

Bakk-Dávid László. 1986. január 19-én születtem Kézdivásárhelyen. Középiskolai tanulmányaimat klasszikus gitár szakon a sepsiszentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Iskolában végeztem. 2005-ben kezdtem meg egyetemi tanulmányaimat klasszikus gitár szakon a brassói Transilvania Egyetem Zeneművészeti Karán, melyeket 2009-ben fejeztem be. 2005 és 2011 között klasszikus gitárt tanítottam Kézdivásárhelyen. 2009-2010 között az Udvartér Színház zenei vezetőjeként dolgoztam. 2011-ben beiratkoztam a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre, ahol alkalmazott zeneszerzés alapszakon szereztem diplomát. Diplomamunkámat Federico García Lorca Bernarda Alba háza című művéből írtam. Ezt követően zeneszerzés mesterszakon folytattam, 2017-ben diplomáztam olyan kompozíciókkal, mint a PROVERB2 és az Ex abysso. 2014 és 2019 között gitárt, zeneelméletet és zeneszerzést tanítottam az Óbudai Waldorf Iskolában. 2019 és 2022 között szabadúszó zenészként dolgoztam. 2022 októberétől a szatmárnémeti Északi Színház Harag György Együttesének tagja vagyok, zenei vezetőként és zeneszerzőként dolgozom. Több mint 20 koncertzenét komponáltam, köztük a Duo fuvolára és gitárra, a Missa Brevissima és a PROVERB2 című műveket. Főleg színházi zenéket szerzek, de készítettem zenét rövidfilmekhez és reklámokhoz is. Dolgoztam színházi produkciókban Romániában és külföldön egyaránt, olyan színházakban, mint a Deutsches Theater, Berlin, Staatstheater Hannover, Örkény Színház, Budapest, Tatár Nemzeti Színház, Kazany.

Adorjáni Panna performance maker, színházi gondolkodó, interdiszciplináris művész. Végzettségét tekintve dramaturg, teatrológus, de úgy gondolja, hogy tizenkét éves komolyzenei tanulmányai is jelentős hatással voltak rá. Első munkaszerződését 16 évesen írta alá, hogy egy színházi előadásban hegedüljön, azóta számos színházi munkakörben próbálta ki magát. Volt kritikus, szerkesztő, dramaturg, rendezőasszisztens, súgó, zenész, zeneszerző, fesztiválszervező, szinkrontolmács, fordító, performer, színházcsináló, tartott workshopokat és szemináriumokat. Jelenleg doktorandusz és kollaboratív felállásokban alkot. Érdekli az elmélet és a gyakorlat összeegyeztetésének lehetősége, valamint az, hogy milyen módon lehet a színház hierarchikus rendszereit újragondolni, horizontális és interdiszciplináris folyamatokat létrehozni. Doktori kutatásában a kollektív alkotás mintázatait kutatja a 60-as, 70-es és 80-as évek romániai és magyarországi underground színházi kultúráiban.

Láng Dániel zenész, tanár, performer, jelenleg Kolozsváron él. Tizenegy éves kora óta foglalkozik zenével, Kolozsváron klasszikus ütőt, Budapesten jazzdobot tanult. 2017 óta a Universal Pleasure Factory művészcsoporttal együtt számos kollektív alkotásban működött közre. Dániel művészi projektjei mellett magántanárként dobot tanít.

Bodoki Halmen Zsolt, 1993, tanult zeneszerzést, informatikát. Jelenleg szoftverfejlesztőként dolgozik.
A koncert a REZONANCIÁK - Transznacionális együttműködések a kortárs zenében projekt része. A projekt célja a regionális és nemzetközi kortárs zene népszerűsítése és terjesztése.
A Tranzit Ház fenntartásához támogató jegy vásárlásával lehet hozzájárulni (https://eventbook.ro/music/bilete-program-in-ordinea-disparitiei?hall=casa-tranzit-cluj-napoca) vagy a Patreon platformon: https://www.patreon.com/TranzitHouse. Minden hozzájárulás, szolidaritási gesztus kiemelten fontos a számunkra!

A projekt társfinanszírozója a Communitas Alapítvány és a Román Nemzeti Kulturális Alap (AFCN). A projekt tartalma nem tükrözi a Román Nemzeti Kulturális Alap hivatalos álláspontját. A Román Nemzeti Kulturális Alap nem felelős a projekt tartalmáért, valamint azért, ahogyan annak eredményei hasznosulnak. Ezek teljes egészében a kedvezményezett felelősségébe tartoznak.