Játékgépek

színházi előadás — 26.10.2024 16:00

A MegaWin szerencsejáték-szolgáltató egy eddig kiaknázatlan szegmens - a nők - megnyerésére törekszik egy kifejezetten márciusra, a “nők hónapjára” tervezett marketingkampánnyal.
Luiza, a BrightSpark ügynökség tulajdonosa, Dana, a reklámszakértő és Ana, egy fiatal, feltörekvő nő számára a MegaWin egy nagyszerű lehetőség arra, hogy megerősítsék kis start-up vállalkozásukat.
Az empowerment-ről és a feminizmusról szóló heves viták közepette, Carinával, egy sikeres influencerrel és online közösségépítővel való együttműködés során, és egy váratlan perspektíva felbukkanásával együtt, a kampány egy “inspiráló közösséget” ígér.

Játsszák: Andreea Bolovan, Alina Mișoc, Denisa Tudora, Cristina Bordeanu
Szerző: Ioana Sileanu
Rendező: Mihai Lukács
Díszlet & jelmez: Oana Maria Pop
Light design: Cătălin Filip
Zene: Emil Gherasim
Magyar fordítás: Seprődi Attila
A Reciproca és a Tranzit Ház produkciója

Jegyek kaphatóak
Online: https://eventbook.ro/theater/bilete-pacanele
A helyszínen, az előadás napján, a helyek függvényében. Fizetni csak készpénzzel lehet.
Támogathatjátok a Tranzit Házat a Patreon platformján: patreon.com/TranzitHouse

A három nő számára a kampány sikere a diadal és az összeomlás közötti vékony határvonalat testesíti meg.
A “Játékgépek” szarkazmussal és fekete humorral telítve vizsgálja meg, hogy hogyan próbálja a játékipar a feminizmus álcája alatt, célzott kampányok segítségével a női közönséget bevonzani.
Az előadás valós kampányokat fordít át fikcióvá, feltárva azokat a finom és manipulatív mechanizmusokat, amelyekkel a vállalatok az “empowerment-et” egy jövedelmező ügyfélkör megszerzésének az eszközévé próbálják tenni.
Az elmúlt években egyre több olyan kampányt és marketingstratégiát láthattunk a nagy szerencsejáték-társaságok részéről, amelyek célja a nők bevonzása a kaszinókba.
Ezek a kampányok feminista üzeneteket és értékeket használnak fel, és megpróbálják a nők döntéshozatali hatalmát és pénzügyi függetlenségét a szerencsejátékkal összekapcsolni, miközben ez valójában gyakran függőséghez és kiszolgáltatottsághoz vezet, növelve a szegénység és a társadalmi kirekesztés kockázatát.
A “közösség létrehozására” való felhívás manipulatív és erkölcstelen módon arra irányul, hogy hűséges ügyfélkört hozzon létre, amelyből a szerencsejáték-üzemeltetők profitot termelnek.

A Nemzeti Kulturális Alap Igazgatósága (AFCN) által társfinanszírozott kulturális projekt.
A projekt nem feltétlenül képviseli a Nemzeti Kulturális Alap Igazgatóságának álláspontját. Az AFCN nem felelős a projekt tartalmáért, illetve a projekt eredményeinek felhasználási módjáért. Ezek teljes mértékben a támogatott felelősségébe tartoznak.